5100H5-24V Panel Mount Indicator 1/4 Inch Green LED 24V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 5100H5-24V
  • UPC Code: 600300329339
✓ 886 in stock
1/4 Inch Panel Mount Indicator LED Green 5mm LED
24 Volt, Green Diffused LED -- 9 Inch Wire Leads
Mounting will snap-fit in 0.249/0.254 in. hole in panels 0.031/0.062 in. thick
30MCD Brightness 9 milli amps
Type File Information
5100H-series-spec-page.pdf 22KB
Detailed Specifications
24V