LED A19 Blue 6PK Transparent Glass
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-TB-2W/6PK
- UPC Code: 600300328837
-
$23.99 ($4.00 unit price)
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Blue |
| Is It Dimmable? | No |
Tags: blue, a19 blue, blue a19, led-a19-blue, blue-led-a19, christmas, holiday, a19 led, a19 led blue,
Popular Products
LED-A19OM-12W-5K Pure-White 5000K
The Norman Lamps LED-A19OM-12W-5K is a 11.5W LED A19 bulb designed to replace a standard..
$2.99
PFA-NOS40-1910
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Type: Nostalgic ST57, Length: 4.70 in., Diameter: 2.35 in..
$16.50
QBA15D2420
Voltage: 24V, Wattage: 20W, Type: Low voltage halogen, Base Type: BA15D (Double contact..
$9.95

