LED-FB10CTC5.54 (6PACK) Cool-White 4000K 6PACK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CTC5.54-6PK
- UPC Code: 600300329025
-
$23.70 ($3.95 unit price)
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 500, Replaces: 40W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: B10 Torpedo-Tip, Base Type: E12 (candelabra screw base), Average Life Hours: 25,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Cool White, Is It Dimmable? Yes
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5.5W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 500 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Torpedo-Tip |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CTC5.54 Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 500, ..
$3.99
LED-FB10CTC5.55 Pure-White 5000K - Decorative 500 Lumens Dimmable
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 500, ..
$3.99
Tags: LED-FB10CTC5.54, B10 LED, 4000K, LED, Filament, chandelier lamp, led chandelier, filament, tubular, e12, decoartive, straight tip, 40ctc. 60ctc
Popular Products
Q60G9B-120V/FR
120V, 60W, Frost, 2.00 in. Length, 9mm Base Type: Bi-Pin, Flat Blade Type, 2,000 Life..
$7.95
3S6-130V-DC
Voltage: 130V, Current: 0.02A, Wattage: 3W, Type: S6 Miniature Bulb, Base Type: BA15D..
$1.99


