LCN-HBS-200S Selectable CCT UFO LED High Bay
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LCN-HBS-200S
  • UPC Code: 600300324709
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 123 in stock
Voltage: 120-277V, Wattage: 150W - 175W - 200W, Type: LED High Bay Fixture, Color Temp (Kelvin): 3000K - 4000K - 5000K, Lumens: 20,750 - 25,375 - 29,000 (at 4000K), Certifications: UL, DLC, Diameter: 12.42 in., Height: 5.28 in., Mount Type: Eye Bolt, Average Life Hours: 50,000, Is It Dimmable? Yes (0-10V), Features: IP65 Rated
Coverage includes a full 5 year manufacturers warranty.
This LED High Bay fixture is loaded with advanced features all with an incredible price point. Input voltage operates with any voltage between 120 - 277 VAC. You get 9 fixtures-in-1 with switch selectable 3 x color temperature and 3 x wattage options. Optional microwave motion sensor for ultra efficiency; available for purchase separately. UFO High BAY
Type File Information
LCN-HBS-200S.pdf 275.98KB
Detailed Specifications
120-277V
150W - 175W - 200W
LED High Bay Fixture
3000K - 4000K - 5000K
UL, DLC
5.28 in.
12.42 in.