LED-FA19-GF-2W Green Filament Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-GF-2W
- UPC Code: 600300321258
-
$2.95
Available Options:
| Type | File Information |
| LEDFA19COLORS2.pdf File Size - 251.52KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Green (clear glass) |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-FA19-BF-2W Blue Filament Bulb
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED-FA19-RF-2W Red Filament Bulb
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$2.95
LED A19 Green Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bu..
$3.85
Tags: green, a19 green, green a19, led-a19-green, green-led-a19, christmas, holiday
Popular Products
LED28MBB-ACDC
Voltage: 24-28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$4.95
7.5S11-130V-CO
Voltage: 130V, Wattage: 7.5W, Type: S11 Miniature Bulb, Base Type: E27 Medium Screw Base..
$1.99
MP400/BU - 400W, Metal Halide
Wattage: 400W, Type: BT37 Metal Halide, Base Type: EX39 (extended mogul base), Lumens..
$35.00



