LED-MFLK-30W-5K LED Flood Fixture
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-MFLK-30W-5K
- UPC Code: 600300320671
-
$49.45
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 90-277V |
| Wattage | 30W |
| Type | LED Flood Fixture |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 3,000 |
| Replaces | 75W HID fixtures |
| Certifications | UL, CE, RoHS, LM79, LM80, DLC |
| Beam Spread | 170 Degree |
| Length | 7.08 in. |
| Width | 4.42 in. |
| Depth | 1.61 in. |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Features | Knuckle Mount |
Related Products
LED-MFLK-15W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 15W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 1..
Contact for Price
LED-MFLT-15W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 15W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 1..
$39.25
LED-MFLT-30W-5K LED Flood Fixture
Voltage: 90-277VAC, Wattage: 30W, Type: LED Flood Fixture, Color Temp: 5000K (Pure White), Lumens: 3..
$74.95
Tags: Flood LED Fixture, Tilting, 30W
Popular Products
T4.5-30V-40MA
The T4.5-30V-40MA is a specialized lamp designed for specific applications, operating at..
$2.50
LED-G9-4W-3KDIM 3000K Dimmable
The LED-G9-4W-3KDIM 3000K Dimmable LED G9 bulb is a high-performance lighting solution..
$5.95
BR-341 (E17-E12)
Male E17 (Intermediate) to Female E12 (Candelabra) Socket Reducer - Reduces the size of..
$3.50






