LED-XRL12V-5KFR Pure-White 5000K
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: LED-XRL12V-5KFR
  • UPC Code: 600300321579
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 1,000+ in stock
Voltage: 12V, Wattage: 2W, Type: LED Festoon Bulb, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 80, Replaces: Incandescent, Xenon Festoon Bulb, Certifications: CE, RoHS, Beam Spread: 180 Degree, Length: 44mm, Diameter: 11mm, Base Type: Rigid Loop Ends, Average Life Hours: 50,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Pure White, Features: Frosted Lens, Is It Dimmable? Yes
Detailed Specifications
12V
2W
LED Festoon Bulb
5000K
180 Degree
44mm
11mm