LEDG50E17-PURPLE Christmas LED Bulb
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LEDG50E17-PURPL
- UPC Code: 600300326178
GLOBE 50MM 2"DIAM 3SMD2835 E17 DIAMOND FACET
E17 INTERMEDIATE SCREW BASE
GREAT FOR CHRISTMAS, HOLIDAY, DECORATIONS FOR ANY OCCASION.
E17 INTERMEDIATE SCREW BASE
| Type | File Information |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120 Volt |
| Wattage | .65W |
| Type | G50mm Globe 2 |
| Lamp Shape | Globe 50MM |
| Base Type | E17 INTERMEDIATE SCREW BASE |
| Color Emitted | PURPLE |
Related Products
7C9-120V-INT
Voltage: 120V, Current: 0.058A, Wattage: 7W, Type: C9 Miniature Bulb, Base Type: E17 - Intermediate ..
LED-C9-White
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: C9 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: E17 (..
LED-C9-Blue