UFO-100WIU-5K Pure-White 5000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: UFO-100WIU-5K
- UPC Code: 600300319934
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 100-277V |
| Wattage | 100W |
| Type | LED High/Low Bay Fixture |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 13,000 |
| Replaces | 175W HID Fixtures |
| Certifications | DLC Listed, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 120 Degree |
| Height | 6.00 in. |
| Diameter | 12.0 in. |