18BT6-12V-CS
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 18BT6-12V-CS
  • UPC Code: 600300291186
✓ 1,000+ in stock
Voltage: 12V, Wattage: 18W, Type: BT6 Chandelier Flame Tip Bulb, Length: 3.50 in. overall, Diameter: 0.75 in. overall, Base Type: E12 (candelabra screw base), Life Hours: 3,000, Case Quantity: Order 25 for a full case, Color Emitted: Clear Glass, Dimmable: Yes, Cross Reference: 18CAC/CL12/ATH
120 Lumens  DOE Exempt item
Detailed Specifications
12V
18W
BT6 Chandelier Flame Tip Bulb
3.50 in.
0.75 in.