25CFC-12V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 25CFC-12V
  • UPC Code: 600300329353
✓ 8 in stock
  • 25W Chandelier Light Bulb
  • 12V voltage rating
  • E12 candelabra screw base
  • B10 chandelier flame tip shape
  • Dimmable capability
  • 3000 life hours
Detailed Specifications
12V
25W
B10 Chandelier Flame Tip Bulb
3.90 in.
1.25 in.
E12 (candelabra screw base)
3000
Order 25 for a full case
Clear Glass
Yes
Tags: 25cfc-12V, chandelier, light, bulbs, S3274, 25CA8, Flame Tip
Popular Products
LED-PLL18-SEL Type B - Operates without Ballast - 35K, 4K, 5K
2G11 base LED Type B 120-277V operation, Bypass BallastSelect Color temp 35K, 4K, 5K 8..
215-2FR
Voltage: 24V Wattage: 5W Type: Festoon Light Bulb Life Hours: 3,500 Dimensions: 44 mm..
LED A19 Blue Transparent Glass
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W..