25T8-130V-DCF
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 25T8-130V-DCF
- UPC Code: 600300300376
Contact for Price
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.19, Type: T8 Light Bulb, Life Hours: 2,000 Hours, Base Type: BA15D (Double Contact Bayonet), Frosted Glass - C-7A Filament
# 25T8-130V-DCF Frosted Glass BA15D Base Double Contact Bayonet Base
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 130V |
| Wattage | 25W |
| Type | T8 Light Bulb |
| Length | 2.63 in. |
| Diameter | 1.00 in. |