25T8-130V-DCF
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 25T8-130V-DCF
  • UPC Code: 600300300376
  • Contact for Price
✗ Out of stock
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.19, Type: T8 Light Bulb, Life Hours: 2,000 Hours, Base Type: BA15D (Double Contact Bayonet), Frosted Glass - C-7A Filament
# 25T8-130V-DCF    Frosted Glass      BA15D Base    Double Contact Bayonet Base
Detailed Specifications
130V
25W
T8 Light Bulb
2.63 in.
1.00 in.
BA15D (double contact bayonet)
2000
Frosted Glass
Yes
Related Products
15T8-130V-DC - Norman Lamps
15T8-130V-DC
Voltage: 130V, Wattage: 15W, Amps: 0.12, Type: T8 Light Bulb, Life Hours: 2,000 Hours, Base Type: BA..
25T8-130V-DC - Norman Lamps
25T8-130V-DC
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.19, Type: T8 Light Bulb, Life Hours: 2,000 Hours, Base Type: BA..
25T8-130V-CS - Norman Lamps
25T8-130V-CS
Voltage: 130V, Wattage: 25W, Amps: 0.19, Type: T8 Light Bulb, Life Hours: 2,000 Hours, Base Type: E1..
Tags: 25t8-130v-dcf, tubular, bulbs
Popular Products
48C-2 Miniature Bulb 48V Slide Base # 2
Voltage: 48V, Current: 0.035A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: ANSI #2 Slide, Life..
6S6-30V-CS Miniature 30V 6W E12 Base
The 6S6-30V-CS is a 6W S6 bulb with a 30V rating, featuring a candelabra screw base. This..
N3482 Miniature bulb 48v
Voltage: 48V, Current: 0.1A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: BA9S (Miniature..