25T8-220V-E14 PYGMY Shape 220V 25W
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 25T8-220V-E14
- UPC Code: 600300300871
-
$8.95
Voltage: 220-240V range, Wattage: 25W, Type: T8 PYGMY Miniature Bulb, Length: 58mm overall, Diameter: 26mm overall, Base Type: E14 (European screw base), Life Hours: 3,000, Case Quantity: Order 10 for a full case.
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 25W |
| Type | T8 PYGMY Bulb |
| Length | 58mm |
| Diameter | 26mm |
| Base Type | E14 (European screw base) |
| Average Life Hours | 3000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
15T8-24V-E14 PYGMY Shape 24V 15W
Voltage: 24V, Wattage: 15W, Type: T8 PYGMY Miniature Bulb, Length: 58mm overall, Diameter: 26mm over..
$8.95
25T8-120V-E14 PYGMY Shape 120V 25W
Voltage: 120V, Wattage: 25W, Type: T8 PYGMY Miniature Bulb, Length: 58mm overall, Diameter: 26mm ove..
$8.95
15T8-220V-E14 PYGMY Shape 220V 15W
Voltage: 220-240V range, Wattage: 15W, Type: T8 PYGMY Miniature Bulb, Length: 58mm overall, Diameter..
$8.95
Tags: 25t8-220v-e14, tubular, bulbs
Popular Products
2390QD4-28V
Rectangular Light Bar, 1.28 in. x 0.41 in. Mounting Dimensions, Quick-Connect Terminals..
$5.50
BTR - 120V, 1000W, Osram Brand
BTR SYLVANIA BRAND, Q1000T7/4CL/2P, 120 Volts, 1000 Watts, Length: 4.75 in., Base Type..
$26.50
G8T5 8-Watt Germicidal Tube
The G8T5 8-Watt Germicidal Tube from Norman Lamps is a reliable and efficient option for..
$16.95
