35PAR36/H/SP5 Sealed Beam 12 Volts 35 Watts Spot
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 35PAR36/H/SP5
  • UPC Code: 600300325119
  • Bulk Discount Pricing:
✓ 596 in stock
Voltage: 12V, Wattage: 35W, Type: PAR-36 Halogen Light Bulb, Base Type: Multi-Terminal, Life Hours: 2,000, Beam Spread: 5 Degree Spot
Detailed Specifications
12V
35W
PAR36 Halogen
5 Degree
4.50 in.