36PAR36/VWFL 12V 36W Very Wide Flood
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 36PAR36/VWFL
  • UPC Code: 600300328165
✗ Out of stock
Voltage: 12V, Wattage: 36W, Type: PAR-36 Halogen Light Bulb, Base Type: Multi-Terminal, Life Hours: 2,000, Beam Spread: 5 Degree Narrow Spot
250 Lumens  DOE Exempt item
Detailed Specifications
12V
36W
PAR36 Halogen
5 Degree
4.50 in.
Multi Terminal Base
2000
Clear Diffused Glass
Tags: 36PAR36/VWFL, halogen, bulbs
Popular Products
909 Miniature bulb 6v
Voltage: 6V, Current: 0.62, Type: T5 Miniature Bulb, Base Type: Wedge Base, Life Hours..
7C7-130V-CS-TR
Voltage: 130V, Current: 0.054A, Wattage: 7W, Type: C7 Miniature Bulb, Base Type: E12..
A1C
Neon Lamp, 25,000 Life Hours, High Brightness Level, Orange Glow, 1.00 in. Length, Wire..