| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 0.6W |
| Type | T2 Miniature Bulb |
| Length | 20mm |
| Diameter | 6.8mm |
| Base Type | BA7S (european bayonet) |
| Average Life Hours | 200 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Clear Glass |
Related Products
3799
Voltage: 6V, Wattage: 1.2W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, ..
$5.95
3898
Voltage: 12V, Wattage: 2W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, B..
$5.95
3899
Voltage: 24V, Wattage: 3W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall, B..
$5.95
3800
Voltage: 36V, Wattage: 1.8W, Type: T2 Miniature Bulb, Length: 20mm overall, Diameter: 6.8mm overall,..
$5.95
Tags: 3798, european, light, bulbs
Popular Products
CF57DT/E/IN/841 4100K (20899) Norman Pro-Start
Wattage: 57W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 3600, Beam..
$19.95
LEDG40E17-GREEN Christmas LED Bulb
GLOBE 40MM 1.6"DIAM 1SMD2835 E17 DIAMOND FACETE17 INTERMEDIATE SCREW BASEGREAT FOR..
$2.15
LED-G16E26D-4W4K Globe Bulb E26 Base 4000K CCT
The LED-G16E26D-4W4K Globe Bulb is a 4W LED G16 filament bulb with a medium screw base..
$3.49
