40R16-130V-INT Miniature Reflector Bulb
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 40R16-130V-INT
  • UPC Code: 600300293197
✓ 375 in stock
Voltage: 130V, Wattage: 40W, Type: R16 Reflector Light Bulb, Life Hours: 4,000, Base Type: E17 (Intermediate Screw Base), Beam Spread: Flood
LIMITED STOCK AVAILABLE / ITEM IS DISCONTINUED DUE TO DOE REGULATIONS
Detailed Specifications
130V
40W
R16 Reflector Bulb
Reflector
3.38 in.
2.00 in.