65R30-BLB
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: 65R30-BLB
  • UPC Code: 600300307702
✓ 6 in stock
Voltage: 120V, Wattage: 65W, Type: R30 Reflector Light Bulb, Base Type: E26 (medium screw base), Life Hours: 3,000, Dimensions 5.40 in. Length - 3.75 in. Diameter, Black Light Blue, Non-UV Light Source. Decorative use Black Light Bulb
Detailed Specifications
120V
65W
BR30 Reflector Bulb
Reflector
5.40 in.
3.75 in.
E26 (medium screw base)
3000
Order 12 for a full case
Black Light Blue
Yes
Tags: 65r30-blb, (br30), bulbs
Popular Products
EML - 175W, 24V
175W, 24V, Photo Projection Bulb   *** LIMITED STOCK ***
ES141-14W-CW R20 5500K Cool-White
Voltage: 120V, Wattage: 14W, Type: R20 Reflector CFL, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens..