8GH003912-06
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 8GH003912-06
- UPC Code: 600300308754
-
$4.65
| Type | File Information |
| 8GH003912-06.pdf File Size - 423.68KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 12W |
| Type | Halogen Aircraft Cabin Bulb |
| Length | 1.25 in. |
| Diameter | 0.28 in. |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet base) |
| Average Life Hours | 7000 |
| Current | 2.00A |
Related Products
2059X
Voltage: 12V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter: 0.28 in.,..
$6.99
8GH004554-28
Voltage: 28V, Wattage: 11.5W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter: 0.28 in..
$8.95
8GH007429-28
Voltage: 28V, Wattage: 11.5W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter: 0.28 in..
$8.95
Tags: 8gh003912-06, miniature, bayonet, (ba9s), Wamco, Inc - WL-8GH003912-06
Popular Products
F14T4-DL 18.83 in. Daylight
Wattage: 14W, Type: T4 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 6400K, Lumens: 905, Length..
$14.95
XJD20FR/MC
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: Xenon Bulb, Lumens: 250 lm, Lamp Shape: Tubular, Base..
$12.95
GKS39-120W-SEL Selectable Wattage (W) & Color Temp (CCT)
Voltage: 120-277V, Wattage: Select 120W/100W/80W CCT 5K/4K/3K, Lumens: 17,400 at 120W..
$115.45
