8GH409570-28
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: 8GH409570-28
- UPC Code: 600300312126
-
$58.99
| Type | File Information |
| 8GH409570-28.pdf File Size - 435.88KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 28V |
| Wattage | 50W |
| Type | Aircraft Signal Light |
| Color Temp (Kelvin) | 4200K |
| Lumens | 1000 |
| Length | 43mm |
| Diameter | 15mm |
| Base Type | Special Bi-Pin |
| Average Life Hours | 1000 |
| Filament | CC-8, Axial |
Related Products
LC-203 (2-wire Controller Box)
Light control box for 2 wire rope lights. Features a variety of motion settings in addition to stead..
Contact for Price
LC-303 (3-wire Controller Box)
Light control box for 3 wire rope lights. Features a variety of motion settings in addition to stead..
Contact for Price
LED-50-130P 5000K High Bay Fixture
The LED-50-130P 5000K High Bay Fixture is a high-performance LED lighting solution designed to repla..
$249.99
Tags: 8gh409570-28, aircraft, airport, lamps, Micro Lamps - NLI-8GH409570-28, Norman - 8GH409570-28, Goodrich - LN9334-28V50W, Wamco, Inc - WL-8GH409570-28
Popular Products
LED120MBG-ACDC 120V Green
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$5.50
LED-A19OM-6W-27K Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 450, Color Temp (Kelvin)..
$3.25
PLT-26W/27/4P Phillips Brand
Wattage: 26W, Type: Triple Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1800, Beam..
$8.50

