F99UG-28V
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: F99UG-28V
  • UPC Code: 600300329520
✓ 313 in stock
Voltage: 28V, Current: 20mA, Type: T-1 3/4 LED, Light Output: 800 mcd, Base Type: Midget Grooved Base, Life Hours: 100,000, Viewing Angle: 60 Degree, Color Emitted: Green
Detailed Specifications
28V
T1 3/4 (5mm)
Midget Grooved Base
Green
20mA
60 Degrees
Tags: F99UG-28V-28V, leds
Popular Products
4445 Sealed Beam 12V 35W GE Brand
The GE 4445 is a 35W, 12V incandescent miniature headlamp designed for snowmobile..
LED-PLG24Q-VL5K Pure-White 5000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1000, Replaces..
90PSB
Voltage: 90V, Current: 0.035A, Type: T2 Miniature Bulb, Base Type: ANSI #5 Slide, Life..