LED-A19DD9W-3K Dusk-to-Dawn 3000K 2 PACK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19DD9W-3K-2PK
- UPC Code: 600300329117
-
$13.89 ($6.95 unit price)
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 800, Replaces: 60W A19 Incandescent Bulb, Base Type: E26 (medium screw base), 3000K (Warm White).
Features dusk-to-dawn sensor built in.
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 9W |
| Type | LED A19 |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Lumens | 800 |
| Replaces | 60W A19 Bulb |
| Certifications | UL Listed |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 3000 |
| Color Emitted | Warm White, 3,000K |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Dusk-to-Dawn Sensor |
Related Products
LED-A19DD9W-3K Dusk-to-Dawn 3000K
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 800, Replaces: 60W A19 Incandescent Bulb, ..
$4.95
Tags: A19, Dusk To Dawn, Dusk, Dawn
Popular Products
4000 Sealed Beam 12V 37.5W
Voltage: 12V, Wattage: 37.5W, Type: PAR46 Sealed Beam, Base Type: 3 Lug Base, Life Hours..
$9.95
CMH20MR16/830/SP (GE 85101)
GE Brand: 85101 GENERAL CHARACTERISTICS Lamp type High Intensity Discharge - Ceramic..
$31.50
LED-GBF-WHITE Elevator Cab Bulb 3,000K 12V 3W
The LED-GBF-WHITE is a compact 3W GBF LED designed for elevator cabins, operating at 12V..
$16.95


