LED A19 Yellow 6PK Transparent Glass
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-TY-2W/6PK
- UPC Code: 600300328820
-
$23.99 ($4.00 unit price)
Available Options:
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED A19 Color Filament, Lumens: 200, Replaces: 25W Incandescent Bulb, Beam Spread: 360 Degree, Lamp Shape: A19, Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 15,000, Case Quantity: Order 10 for a full case, Color Emitted: Yellow, Is It Dimmable? No
6 PACK
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Yellow |
| Is It Dimmable? | No |
Tags: yellow, a19 yellow, yellow a19, led-a19-yellow, yellow-led-a19, christmas, holiday, LED a119 yellow glass
Popular Products
PFA-250R40/10 Infrared Heat Lamp NSF Listed
Voltage: 120V, Wattage: 250W, Type: BR40 Infrared Heat Reflector Bulb, Lamp Shape..
$16.95
F32TBX/827/A/4P Eco GE BRAND GE 97629
32W, 2,400 Lumens, 2700K Color Temp, 5.5 in. Length, GX24Q-3 4-Pin Base, 20,000 Life..
$9.95
LED12MSR-ACDC
Voltage: 12V, Current: 60mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$6.50

