LED-FB10CTC5W3K (6PACK) Warm-White 3000K - Chandelier Decorative - 500 Lumens 6 PACK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CTC5W3K-6PK
- UPC Code: 600300329018
-
$15.00 ($2.50 unit price)
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Lumens | 380 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Torpedo-Tip |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CTC4W3K Warm-White 3000K, Chandelier Decorative - 380 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 380, Re..
$3.95
LED-FB10CTC5W3K Warm-White 3000K - Chandelier Decorative - 500 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 380, Re..
$3.95
Tags: LED Filament, B10 LED, 3000K, chandelier lamp, led chandelier, filament, tubular, e12, decoartive, straight tip
Popular Products
Q4631 Sealed Beam Aircraft Bulb, 13 Volts 250 Watts, Halogen
Volts: 13V, Watts: 250W, Candela: 80,000, Type: PAR36 Sealed Beam, Life Hours: 500, Base..
$24.95
Q4597 Sealed Beam Aircraft, 28v, 450w, PAR46, Halogen
PAR46, 28V, 450W, 16,000 C.P., 1000 Life Hours, Aircraft Lamp, Quartz Halogen
$28.50
BXB Projector Bulb 8.5V 34W
The BXB Projector Bulb is a high-quality lighting solution designed for photo projection..
$14.99



