LED-A19-5W-BLUE
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-5W-BLUE
- UPC Code: 600300319439
-
$3.99
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED A19 |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 40W~60W Incandescent Bulb |
| Length | 4.30 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Blue |
| Is It Dimmable? | No |
| Viewing Angle | 360 Degree |
Related Products
LED-A19-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: A19 Light Bulb, Replaces: 15W~25W Incandescent Bulb, Base Type: E2..
$3.95
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PINK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-AMBER
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PURPLE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-RED 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-PINK 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-YELLOW 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-BLUE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-AMBER 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-PURPLE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-GREEN 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
Tags: LED-A19-5W-BLUE, Blue LED
Popular Products
LED-G16E12D-4W3K Globe Bulb E12 Base 3000K CCT
The LED-G16E12D-4W3 is a Globe LED bulb with an E12 candelabra screw base, suitable for..
$3.49
1445 Miniature Bulb 14.4V
Voltage: 14.4V, Current: 0.135A, Light Output: 0.70 MSCP, Type: G3 1/2 Miniature Bulb..
$3.95
LED6PSBR-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base..
$5.50














