LED-A19-5W-PURPLE 6PK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A19-5W-PURP-6PK
- UPC Code: 600300328929
-
$19.50 ($3.25 unit price)
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 5W |
| Type | LED A19 |
| Lumens | 400 |
| Replaces | 40W!60W Incandescent Bulb |
| Lamp Shape | A19 |
| Length | 4.30 in. |
| Diameter | 2.35 in. |
| Base Type | E27 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Color Emitted | Purple |
| Is It Dimmable? | No |
| Viewing Angle | 360 Degree |
| Light Output | Purple |
Related Products
LED-A19-5W-RED
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PINK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-GREEN
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-BLUE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-AMBER
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-PURPLE
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-A19-5W-YELLOW
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$3.99
LED-FA19D-5W-22 Warm-White 2200K
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: LED A19 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2200K, Lumens: 380, Re..
$6.49
LED-A19-5W-RED 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-PINK 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-YELLOW 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
LED-A19-5W-BLUE 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-AMBER 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$23.50 → $3.92/unit
LED-A19-5W-GREEN 6PK
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W Incandescent Bulb, ..
$19.50 → $3.25/unit
Tags: LED-A19-5W-PURPLE, Purple LED, A19 purple, led a19 purple, a19 led purple, purple a19,
Popular Products
4571
Volts: 28V, Watts: 150W, Candela: 7,000, Type: PAR46 Sealed Beam, Life Hours: 300, Screw..
$12.75
E17/W/5012
Total length: 50 ft., 12 in. spacing between each socket - White Wire, Base Type: E17..
$19.50
1482
Voltage: 6.0V, Current: 0.45A, Light Output: 2.2 MSCP, Type: G4 1/2 Miniature Bulb, Base..
$1.49















