LED-FS14ND-1W (6 PACK) Warm-White 2700K 6PK
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FS14ND-1W-6PK
- UPC Code: 600300328974
-
$11.99 ($2.00 unit price)
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1W |
| Type | LED S14 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 100 |
| Replaces | 11W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | S14 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-FS14DIM-2W Warm-White 2700K
The LED-FS14DIM-2W is a 2W LED S14 filament bulb designed to replace 15W incandescent bulbs while de..
$5.95
LED-FS14ND-1W Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: LED S14 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 100, Re..
$3.49
Tags: LED Filament, S14 LED
Popular Products
LED48PSBW-ACDC 48v
The LED48PSBW-ACDC is a miniature LED lamp designed for low‑voltage 48V applications..
$6.50
L30-RED
Jeweled Type, 100% High-Temp. Lexan Lens, Plated Brass, Solid Enclosure, Rounded Smooth..
$7.50
LED-E17-4WDIM-3 Warm-White 3000K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED E17 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 400..
$9.49



