LED-FB10CFC-2.5 Flame-Tip 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FB10CFC-2.5
- UPC Code: 600300320862
-
$3.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2.5W |
| Type | LED B10 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 225 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | B10 Flame-Tip |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FB10CFF-4W Frosted Flame-Tip
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, Re..
$6.95
LED-FB10CTF-4W Frosted Torpedo-Tip
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, Re..
$6.95
LED-FB10CFC5.54 Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 500, ..
$3.99
LED-FB10CFC5.55 Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 5.5W, Type: LED B10 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 500, ..
$3.99
LED3/CAC/C3/OT GE Brand 39694 CLEAR 2.8 Watt 185 Lumens E12 Base
Voltage: 120V, Wattage: 2.8W, Type: B11 Chandelier LED, Color Temp: 2700K (warm white), Lumens: 185 ..
$3.29
Tags: LED Filament, chandelier, led chandelier, chandelier led, led b10, b10 led
Popular Products
36PAR36H/VNSP
Voltage: 12V, Wattage: 36W, Type: PAR-36 Halogen Light Bulb, Base Type: Multi-Terminal..
$8.45
LEDT20E12-120W
Voltage: 120V, Current: 15mA, Wattage: 1.80W, Type: LED S6, Light Output: 3000 mcd, Base..
$8.99
EGJ Projector Bulb 120V 1000W
Voltage: 120V, Wattage: 1,000W, Type: Projection lamp, Bulb Type: Halogen Bulbs..
$27.99




