LED A19 Blue 6PK Transparent Glass
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FA19-TB-2W/6PK
- UPC Code: 600300328837
-
$23.99 ($4.00 unit price)
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED A19 Color Filament |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | A19 |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 15,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Blue |
| Is It Dimmable? | No |
Tags: blue, a19 blue, blue a19, led-a19-blue, blue-led-a19, christmas, holiday, a19 led, a19 led blue,
Popular Products
TL5C40W/840 Cool-White 4000K
Wattage: 40W, Type: T5 Circular Fluorescent, Color Temp: 4000K (cool white), Lumens..
$21.65
F26DBX/835/4P GE Brand 97612 Compact Fluorescent Lamp
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1710..
$7.45
150PS25/FR
Voltage: 130V, Wattage: 150W, Type: PS25 Light Bulb, Length: 5.90 in. Overall Length..
$6.95

