LED-A21OM15W-65 Daylight 6500K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-A21OM15W-65
- UPC Code: 600300321913
-
$8.45
| Type | File Information |
| LEDA21HO16W-120V.pdf File Size - 366.6KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 15W |
| Type | LED A21 |
| Color Temp (Kelvin) | 6500K |
| Lumens | 1700 |
| Replaces | 100-120W Incandescent Bulb |
| Certifications | UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 300 Degree |
| Length | 5.00 in. |
| Diameter | 2.55 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Daylight |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-A19OMNI-27K Warm-White 2700K - 60 Watt Equal 800 Lumens
The LED-A19OMNI-27K is a 9W LED A19 bulb that delivers warm‑white 2700K illumination equivalent to a..
$1.79
LED-A19OMNI-4000K Cool-White - 60 Watt Equal 800 Lumens
The LED-A19OMNI-4K is a high-performance LED A19 bulb, offering 800 lumens of cool white light at a ..
$1.99
LED-A21OMNI-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 12.5W, Type: LED A21, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1,150, Replaces: 7..
$12.95
Tags: LED-A21OM15W-65, A21
Popular Products
50MR16Q/35FLB
Volts: 12, Watts: 50, Base: GX5.3 / GU5.3 2-PIN, Color Temp: 3050, Lumens: 500, Shape..
$12.95
11S14-130V-TA
Voltage: 130V, Wattage: 11W, Amps: 0.08, Type: S14 Light Bulb, Life Hours: 8,000 Hours..
$4.95
2390QD5-28V
Rectangular Light Bar, 1.28 in. x 0.41 in. Mounting Dimensions, Quick-Connect Terminals..
$5.50


