LED-C100W-EX39-5K Replaced by GKS39-120W-SEL
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-C100EX39-5K
- UPC Code: 600300319774
-
Contact for Price
THIS ITEM IS OBSOLETE
NEW ITEM GKS39-120W-SEL
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 100W |
| Type | LED COB Retrofit |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 12,000 |
| Replaces | 300W H.I.D. Lamp |
| Certifications | DLC, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 11.65 in. |
| Diameter | 4.75 in. |
| Base Type | EX39 (extended mogul base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Color Emitted | Pure White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Bypass ballast for direct AC voltage |
Related Products
GKS39-80W-SEL Selectable Wattage (W) & Color Temp (CCT)
Voltage: 120-277V, Wattage: Select 80W/63W/54W CCT 5K/4K/3K, Lumens: 11,600 at 80W, Replaces: 250W H..
$95.95
GKS39-120W-SEL Selectable Wattage (W) & Color Temp (CCT)
Voltage: 120-277V, Wattage: Select 120W/100W/80W CCT 5K/4K/3K, Lumens: 17,400 at 120W, Replaces up t..
$115.45
Tags: COB, Retrofit, Corn Cob, Mogul, High Output, S9396
Popular Products
T4.6-24V-40MA
24V, .04 AMPS, 3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
8GH005678-06
Voltage: 6V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter..
$8.95
5004CW
Wattage: 4W, Type: Aircraft Cabin Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4200K, Lumens: 150..
$9.45



