LED-C58W-EX39-5K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-C58EX39-5K
- UPC Code: 600300319804
-
Item Discontinued
This item has been discontinued - See replacement item GKS39-54W-SEL
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120-277V |
| Wattage | 58W |
| Type | LED COB Retrofit |
| Color Temp (Kelvin) | 5000K |
| Lumens | 7,000 |
| Replaces | 175W H.I.D. Lamp |
| Certifications | DLC, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 9.70 in. |
| Diameter | 3.65 in. |
| Base Type | EX39 (extended mogul base) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Color Emitted | Pure White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | Bypass ballast for direct AC voltage |
Tags: COB, Retrofit, Corn Cob, Mogul, High Output, S9394
Popular Products
T4.6-24V-40MA
24V, .04 AMPS, 3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
8GH005678-06
Voltage: 6V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter..
$8.95
5004CW
Wattage: 4W, Type: Aircraft Cabin Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4200K, Lumens: 150..
$9.45



