LED-FG16D-E12-4W E12-Base 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FG16DE12-4W
- UPC Code: 600300319712
-
$4.95
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 4W |
| Type | LED G16.5 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 380 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | G16.5 Globe |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FG16D-E26-2W E26-Base 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G16.5 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 200, ..
$4.45
LED-FG25DIM-2W Warm-White 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G25 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 200, Re..
$4.59
LED-FG16E12-4W24 E12-Base 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G16.5 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 380, ..
$4.45
LED-FG16DE26-4W E26-Base 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 4W, Type: LED G16.5 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 380, ..
$4.45
Tags: LED Filament, G16.5 LED
Popular Products
NLED-30RGW
2.2V, 20 mA, 30/20 mcd, Red/Green Lens Color, Diffused White Emitted Color, 625/565 nm..
$0.35
QH1600T3/WT208V 208V 1600W Wire Terminals
1600W, T3 Bulb, Wire Terminal Base, 208V 19 7/8" Length (Length of wires: 6")
$32.50
EKX
MR16 Bulb, 2-Pin Base, Microfilm, 200W, 24V, 25 Life Hours, 1.75 in. Length, CC-6 Filament
$24.00




