LED-FG16E17-2W Warm-White 2700K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-FG16E17-2W
- UPC Code: 600300319170
-
$3.85
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | LED G16.5 Filament Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 200 |
| Replaces | 25W Incandescent Bulb |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Lamp Shape | G16.5 Globe |
| Base Type | E17 (intermediate screw base) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Warm White |
| Is It Dimmable? | Yes |
Related Products
LED-FG16E26-2W24 E26-Base 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Type: LED G16.5 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 200, ..
Contact for Price
LED-FS14D-1W-24 Warm-White 2400K
Voltage: 120V, Wattage: 1W, Type: LED S14 Filament Bulb, Color Temp (Kelvin): 2400K, Lumens: 100, Re..
$5.95
LED-FS11E17-2W Warm-White 2700K
The Norman Lamps LED-FS11E17-2W is a compact LED S11 filament bulb with an E17 intermediate screw ba..
$3.95
Tags: LED Filament, G16.5 LED, 2700K
Popular Products
H39KC175/DX - 175W, Coated
Wattage: 175W, Type: ED28, Base Type: E39 (mogul screw base), Lumens: 8,400, Life Hours..
$44.50
7G8-120V-CS-Amber
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Amps: 0.058, Type: G8 Globe Light Bulb, Life Hours: 5,000..
$1.99
8708 Miniature Bulb 6.3V
6.3V, .075 AMPS, .022 MSCP, 500 LIFE HOURS, C-2R FILAMENT, MIDGET GROOVED BASE
$0.95



