LED-G6-12V-4W-4 Cool-White 4000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-G6-12V-4W-4
- UPC Code: 600300319750
-
$9.75
| Type | File Information |
| LEDG635HL.pdf File Size - 567.25KB | |
| LEDG6-3K-10-30V.pdf File Size - 360.78KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 3.5W |
| Type | LED G6.35 Bulb |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 370 |
| Replaces | 35W Halogen Bulb |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 1.82 in. |
| Diameter | 0.64 in. |
| Base Type | G6.35 (2-pin) |
| Average Life Hours | 50,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
| Current | 250mA |
Related Products
LED-G6-12V-4W-3 Warm-White
High Lumen Output - Voltage: 12V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, L..
$9.75
LED-G6-120V-4W3 Warm-White 3000K
High Lumen Output - Voltage: 120V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 3000K, ..
$11.95
LED-G6-120V-4W4 Cool-White 4000K
High Lumen Output - Voltage: 120V, Wattage: 3.5W, Type: LED G6.35 Bulb, Color Temp (Kelvin): 4000K, ..
$11.95
LED-G6-3K-10-30
The LED-G6-3K-10-30 is a high-performance LED bulb designed to replace traditional 35W halogen bulbs..
$9.75
Tags: High Lumen, LED G6.35, 4000K
Popular Products
T4.6-24V-40MA
24V, .04 AMPS, 3 LUMENS, 5,000 LIFE HOURS, C-2F FILAMENT, SLIDE BASE T4.6 LILIPUT
$6.95
8GH005678-06
Voltage: 6V, Wattage: 10W, Type: Halogen Aircraft Cabin Bulb, Length: 1.25 in., Diameter..
$8.95
5004CW
Wattage: 4W, Type: Aircraft Cabin Fluorescent, Color Temp (Kelvin): 4200K, Lumens: 150..
$9.45



