LED-PLL403K-120V Warm-White 3000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-PLL403K-120
- UPC Code: 600300319378
-
$16.95
| Type | File Information |
| LED-PLL40.pdf File Size - 242.54KB |
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 20W |
| Type | LED PLL Type |
| Color Temp (Kelvin) | 3000K |
| Lumens | 1600 |
| Replaces | 40W Fluorescent PL-L |
| Certifications | CE, RoHS |
| Beam Spread | 180 Degree |
| Length | 16.5 in. |
| Width | 1.75 in. |
| Base Type | 2G11 (4-pin) |
| Average Life Hours | 25,000 |
| Color Emitted | Warm-White |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
LED-PLL405K-120V Pure-White 5000K
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: LED PLL, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1600, Replaces: 40W ..
$16.95
LED-PLL404K-120V Cool-White 4000K
Voltage: 120V, Wattage: 20W, Type: LED PLL, Color Temp (Kelvin): 4000K, Lumens: 1600, Replaces: 40W ..
$16.95
LED-PLL24BP-SEL CCT Select Bypass "B" 10W 1,100Lm 2G11 Base
The LED-PLL24BP-SEL is a 10W LED pin-based lamp from Norman Lamps, designed as a direct replacement ..
$18.45
LED-PLL36BP-SEL 1600 Lumen
The LED-PLL36BP-SEL is a high-performance LED lamp from Norman Lamps, operating at 120-277V with a b..
$18.95
LED-PLL40/55BP 2400 Lumen
2G11 base LED Type B 120-277V operation, Bypass BallastSelect Color temp 35K, 4K, 5K 18W Watt, 2,400..
$19.95
Popular Products
LED28MGR-DC
Voltage: 28V, Current: 20mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$4.00
CF13DS/835/ECO (21137)
Wattage: 13W, Type: Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 800, Length: 7.10..
$4.19
PLC-26W/35/4P PHILIPS Brand 383364 Compact Fluorescent Lamp
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1710..
$8.85





