| Detailed Specifications | |
| Voltage | 6V |
| Wattage | 0.50W |
| Type | T3 1/4 LED |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet base) |
| Average Life Hours | 100,000 |
| Color Emitted | White |
| Current | 50mA |
| Viewing Angle | 90 Degree |
| Light Output | 1000 mcd |
Related Products
LED6MBR-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: BA9..
$6.50
LED6MBG-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: BA9..
$6.50
LED6MBA-ACDC
Voltage: 6V, Current: 80mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd, Base Type: BA9..
$6.50
Tags: BA91-6W, Single, Chip, LEDs
Popular Products
F21T5/841 Philips Brand
Wattage: 21, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 2100, Length..
$8.50
LED5DG16C-C3-OT GE Brand 37180 CLEAR 5 Watt 350 Lumens E12 Base
Voltage: 120V, Wattage: 5w, Type: G16.5 globe LED, Color Temp: 2700K (warm white)..
$3.29
W904-14B
Voltage: 12-14V, Current: 60mA, Wattage: 0.80W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd..
$6.50



