| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1.20W |
| Type | T-3 1/4 LED |
| Length | 24mm |
| Diameter | 10mm |
| Base Type | BA9S (miniature bayonet) |
| Average Life Hours | 100,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Amber |
| Is It Dimmable? | No |
| Current | 10mA |
| Viewing Angle | 120 Degree |
| Light Output | 2500 mcd |
Related Products
BA97-120A
Voltage: 120V, Current: 10mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd, Base Type: B..
$9.75
BA94-120W
Voltage: 120V, Current: 10mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd, Base Type: B..
$7.45
BA94-120G
Voltage: 120V, Current: 10mA, Wattage: 1.20W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd, Base Type: B..
$7.45
Tags: ba94-120a, cluster, top, leds
Popular Products
LED-F96T12HO
LED Tube, T12 Replacement, 96" (8' Length), 36 Watts, High Output HO, Double Sided LED..
$49.45
LED-A19DGU24-27 GU24-Base 2700K
Voltage: 120V, Wattage: 9.5W, Type: LED A19, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 800..
$4.25
216-2 Miniature Bulb Festoon 24V 10W
The Norman Lamps 216-2 is a 24V 10W festoon light bulb designed for applications..
$5.95



