LED-PLG24Q-H4K Cool-White 4000K
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: LED-PLG24Q-H4K
- UPC Code: 600300321043
-
$14.95
| Detailed Specifications | |
| Wattage | 9W |
| Type | CLED Pin-Based Horizontal |
| Color Temp (Kelvin) | 4000K |
| Lumens | 1000 |
| Replaces | 13-26W CFL Bulbs |
| Certifications | DLC 4.1, UL, CE, RoHS |
| Beam Spread | 120 Degree |
| Length | 5.50 in. |
| Width | 3.25 in. |
| Depth | 1.65 in. |
| Base Type | G24q (4-pin) |
| Average Life Hours | 40,000 |
| Case Quantity | Order 10 for a full case |
| Color Emitted | Cool White |
| Is It Dimmable? | No |
| Features | 180 Degree Adjustable Output |
Related Products
LED-PLG24Q-H27K Warm-White 2700K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-H3K Warm-White 3000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 3000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-H35K Soft-White 3500K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
LED-PLG24Q-H5K Pure-White 5000K
Wattage: 9W, Type: CLED Pin-Based, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens: 1000, Replaces: 13-26W CFL Bu..
$14.95
G24Q-9W-HYB-SEL HYBRID A+B Function CCT Selectable Omnidirectional Light
The G24Q-9W-HYB-SEL is a 9W CLED pin-based LED lamp featuring Hybrid A+B technology, allowing it to ..
$14.95
Tags: CLED, Ballast Compatible, Horizontal, Pin-Based, G24q, G24x, DLC, GX24q
Popular Products
TOMAR-5001 Strobe Lamp
Xenon Strobe Lamp 225-400V 5001 TOMAR Strobe connector with 3 Pin amp base. 225V MINIMUM..
$38.50
60A19/CG
Voltage: 120V, Wattage: 60W, Type: A19 Light Bulb, Length: 4.10 in., Diameter: 2.38 in..
$1.99
CF26DD/E/841/ECO 4100K (20669)
Wattage: 26W, Type: Double Twin Tube CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1700, Beam..
$8.95






