W909-T5-28A
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: W909-T5-28A
  • UPC Code: 600300314465
✓ 265 in stock
Voltage: 24-28V, Current: 60mA, Wattage: 1.60W, Type: T5 LED, Light Output: 3000 mcd, Base Type: Wedge Base, Life Hours: 100,000, Dimensions: 32mm Length x 16mm Diameter, Viewing Angle: 120 Degree, Color Emitted: Amber
Related Products
928 Miniature Bulb 28V 8.4W - Norman Lamps
928 Miniature Bulb 28V 8.4W
The 928 Miniature Bulb from Norman Lamps is a 28V halogen lamp with a wedge base, delivering reliabl..
2407X Miniature Bulb 24V 7W Xenon - Norman Lamps
2407X Miniature Bulb 24V 7W Xenon
The 2407X is a 24V 7W Xenon miniature bulb with a wedge base, delivering reliable illumination for d..
2410X Miniature Bulb 24V 10W Xenon - Norman Lamps
2410X Miniature Bulb 24V 10W Xenon
The 2410X Miniature Bulb is a 10W 24V Xenon lamp with a wedge base, delivering reliable illumination..