CXZ - 1500W, 120V, Q1500T10/4CL
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: CXZ
-
Contact for Price
✗ Out of stock
1500W, 120V, Q1500T10/4CL, Photo Projection Bulb
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1500W |
| Type | Photo-Projection Lamp |
| Color Temp (Kelvin) | 3,200k |
| Replaces | Q1500T10/4CL; CXZ |
| Lamp Shape | Tubular; T8 |
| Length | 7.93" (202mm) |
| Width | 1" (25.4mm) |
| Base Type | Mogul Bi-Post Base, Ceramic; G38 Designation |
| Average Life Hours | 325 |
| Case Quantity | 1 |
| Is It Dimmable? | Yes |
| Cross Reference | Q1500T10/4CL |
| Features | Halogen, High Intensity Bulb |
Tags: CXZ, photo, projection, lamps
Popular Products
F21T5/835 Sylvania or Philips In Stock
Wattage: 21W, Type: T5 Fluorescent Tube, Color Temp (Kelvin): 3500K, Lumens: 2100..
$8.50
W904-14G
Voltage: 12-14V, Current: 60mA, Wattage: 0.80W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 2500 mcd..
$5.50
