| Detailed Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Wattage | 250W |
| Type | 16mm Fiberoptic |
| Color Temp (Kelvin) | 3200K |
| Lamp Shape | MR16 |
| Base Type | GX5.3 2-Pin |
| Average Life Hours | 700 |
| Filament | C-8 |
Related Products
EJL - 24V, 200W, Osram Brand
EJL SYLVANIA BRAND, MR16 16mm Color Printer, 24 Volts, 200 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin..
$18.45
EJA - 21V, 150W, Osram Brand
EJA SYLVANIA BRAND, MR16 Fiberoptic Lamp, 21 Volts, 150 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin..
$12.50
ENH - 120V, 250W, Osram Brand
ENH SYLVANIA BRAND, MR16 Slide Projection, 120 Volts, 250 Watts, Length: 1.75 in., Base Type: 2-Pin ..
$8.75
FBV - 30V, 250W, Sylvania Brand
FBV SYLVANIA BRAND, 30 Volts, 250 Watts, Length: 2.38 in., Base Type: E10, Life Hours: 6 Hours..
$29.50
Tags: ELC-7, Photo, Projection, Lamps
Popular Products
NLED-1790
1.8V, 2 mA, 1.6 mcd, Green Emitted Color, 569 nm Wavelength, 50 Degree Viewing Angle..
$0.35
LED-T5.5-48V-R
Voltage: 48V, Current: 15mA, Wattage: 0.80W, Type: T2 LED, Light Output: 1000 mcd, Base..
$7.99
MR11-2420
Voltage: 24V, Wattage: 20W, Type: MR-11 Halogen, Base Type: GZ4 2-pin, Life Hours: 5,000..
$7.95




