ES051-9W-CW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES051-9W-CW
- UPC Code: 600300313659
-
Item Discontinued
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 9W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 5500K |
| Lumens | 500 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Length | 4.05 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES051-13W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 13W, Type: Spiral CFL Bulb, Color Temp: 5500K (Cool White), Lumens: 900, Bas..
Contact for Price
ES050-27W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 27W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens: 1823, Replaces: 1..
Contact for Price
ES051-5W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 5500K, Lumens: 300, Replaces: 25W..
Contact for Price
Tags: es051-9w-cw, spiral, fluorescent
Popular Products
CEM-01-120 - LED Emergency Light - 120-277V - 90 Minute Battery Back-up - 1 Watt LED Per Head - White Finish
Volts: 120-270V, Life Hours: 50,000, Emergency Light, 3.6V Battery Voltage, 90 min..
$24.95
1888 Miniature bulb 7V
Voltage: 7V, Current: 0.5A, Type: T-3 1/4 Miniature Bulb, Base Type: BA9S (Miniature..
$5.95
11S14-130V-CG
Voltage: 130V, Wattage: 11W, Amps: 0.08, Type: S14 Light Bulb, Life Hours: 8,000 Hours..
$4.95



