ES118-7W-D
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ES118-7W-D
- UPC Code: 600300311976
-
$2.99
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 7W |
| Type | Globe Type CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 6400K |
| Lumens | 385 |
| Replaces | 30W Incandescent Bulb |
| Length | 4.23 in. |
| Diameter | 2.38 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Color Emitted | Daylight |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES118-7W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Type: Globe Type CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 385, Replaces:..
$2.99
ES118-7W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 7W, Type: Globe Type CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 385, Replaces:..
$2.99
SHO-55W-D Daylight-6400K
Voltage: 120V, Wattage: 55W, Type: Spiral High Output CFL, Color Temp: 6400K (Daylight), Lumens: 300..
Item Discontinued
Tags: es118-7w-d, globe, shape, cfl
Popular Products
200PAR46/3NSP 200W 130V PAR46 Medium Side Prong Base Narrow Spot
The 200PAR46/3NSP is a 200W, 130V PAR46 halogen bulb with a medium side prong base..
$32.95
LED-T120EX39-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120-277V, Wattage: 120W, Type: LED T-Shaped, Color Temp (Kelvin): 5000K, Lumens..
$99.98
LED120MSG-ACDC
Voltage: 120V, Current: 6mA, Wattage: 0.50W, Type: T3 1/4 LED, Light Output: 1000 mcd..
$6.50


