ESGU24-23W-CW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ESGU24-23W-CW
- UPC Code: 600300315684
-
$5.85
Available Options:
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 23W |
| Type | Spiral CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 4100K |
| Lumens | 1600 |
| Replaces | 100W Incandescent Bulb |
| Length | 4.35 in. |
| Base Type | GU24 (turn and lock pins) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ESGU24-23W-WW
Voltage: 120V, Wattage: 23W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 1600, Replaces: 1..
$5.85
ESGU24-13W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 13W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 900, Replaces: 50..
$4.95
ESGU24-18W-CW
Voltage: 120V, Wattage: 18W, Type: Spiral CFL, Color Temp (Kelvin): 4100K, Lumens: 1250, Replaces: 7..
$6.95
Tags: esgu24-23w-cw, base, sprial
Popular Products
215-2X Miniature Festoon 24V 5W Clear Xenon Gas Filled
The 215-2X Miniature Festoon 24V 5W Clear Xenon Gas Filled bulb is a high-quality Xenon..
$2.99
LED-A19-5W-AMBER
Voltage: 120V, Wattage: 5W, Type: A19 Light Bulb, Lumens: 400, Replaces: 40W~60W..
$3.99
40A15CL-230V
Voltage: 230V, Wattage: 40W, Type: A15 Light Bulb, Length: 3.50 in., Base Type: E26..
$6.95

