ESPAR20-9W-WW
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: ESPAR20-9W-WW
- UPC Code: 600300315707
-
$9.95
Available Options:
✓ 100+ in stock
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: PAR20 Reflector CFL, Color Temp (Kelvin): 2700K, Lumens: 300, Replaces: 40W Incandescent Bulb, Length: 3.78 in., Diameter: 2.50 in., Base Type: E26 (medium screw base), Average Life Hours: 8000, Is It Dimmable? No
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 9W |
| Type | PAR20 Reflector CFL |
| Color Temp (Kelvin) | 2700K |
| Lumens | 300 |
| Replaces | 40W Incandescent Bulb |
| Length | 3.78 in. |
| Diameter | 2.50 in. |
| Base Type | E26 (medium screw base) |
| Average Life Hours | 8000 |
| Is It Dimmable? | No |
Related Products
ES141-14W-WW R20 2700K Warm-White
Voltage 120V, Wattage 14W, Type R20 Reflector CFL, Color Temp (Kelvin) 2700K, Lumens 500, Replaces 5..
Item Discontinued
Tags: espar20-9w-ww, shape, cfl
Popular Products
LED-PAR30-SEL90 CCT Selectable - Long Neck PAR30 - 90 CRI - 9W 800 Lumens
Voltage: 120V, Wattage: 9W, Type: LED PAR30 Long Neck, Color Temp: CCTx5..
$8.95
EFP - 12V, 100W, Osram Brand
EFP SYLVANIA BRAND, MR16 8mm Projection, 12 Volts, 100 Watts, Length: 1.75 in., Base..
$12.85

