EX18-120R-INT
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: EX18-120R-INT
- UPC Code: 600300322095
-
$12.00
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, Base Type: E17 (intermediate screw base), Average Life Hours: 100,000, Color Emitted: Red, Exit Sign LED
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | Exit Sign Bulbs |
| Replaces | 25W T-6.5 Incandescent |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 122mm |
| Diameter | 23mm |
| Base Type | E17 (intermediate screw base) |
| Average Life Hours | 100,000 |
| Color Emitted | Red |
| Current | 16mA |
Related Products
LED-FT6.5INT-2W Warm White 2700K 120V E17 Intermediate Base
Upgrade your safety lighting with the Norman Lamps LED‑FT6.5INT‑2W Warm‑White Exit Light. This 2W LE..
$6.95
EX18-120W-INT
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$14.50
EX18-120R-DC
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$12.00
EX18-120R-CS
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$12.00
Tags: EX18-120R-INT, Exit LED Bulbs, E17, intermediate screw base
Popular Products
XJD40CL/MC
Voltage: 120V, Wattage: 40W, Type: Xenon Bulb, Lumens: 600 lm, Lamp Shape: Tubular, Base..
$12.95
LED-C18W-E27-5K Pure-White 5000K
Voltage: 120-277V, Wattage: 18W, Type: LED COB Retrofit, Color Temp (Kelvin): 5000K..
$39.50
1210X Miniature Bulb 12V 10W Xenon
The 1210X Miniature Bulb is a 12V 10W Halogen xenon lamp featuring a wedge base and an..
$4.95




