EX18-120W-CS
- Brand: Norman Lamps
- Product Code: EX18-120W-CS
- UPC Code: 600300322057
-
Item Discontinued
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, Base Type: E12 (candelabra screw base), Average Life Hours: 100,000, Color Emitted: White, Exit Sign LED
| Detailed Specifications | |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 2W |
| Type | Exit Sign Bulbs |
| Replaces | 25W T-6.5 Incandescent |
| Beam Spread | 360 Degree |
| Length | 122mm |
| Diameter | 23mm |
| Base Type | E12 (candelabra screw base) |
| Average Life Hours | 100,000 |
| Color Emitted | White |
| Current | 16mA |
Related Products
EX18-120W-INT
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$14.50
EX18-120W-DC
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$14.50
EX18-120R-CS
Voltage: 120V, Wattage: 2W, Current: 16mA, Beam Spread: 360 Degree, Length: 122mm, Diameter: 23mm, B..
$12.00
Tags: EX18-120W-CS, Exit Sign Bulbs, E12, candelabra, screw base
Popular Products
13844 Festoon Bulb 24V 5W 36MM Length
Voltage: 24V, Wattage: 5W, Type: Festoon Light Bulb, Length: 36mm, Diameter: 11mm, Base..
$2.99
LED12MGB-DC
Voltage: 12V, Current: 50mA, Wattage: 0.50W, Type: T-1 3/4 (5mm) LED, Light Output: 500..
$3.95
LMSK-CF2G11-1 4-Pin CFL socket
The LMSK-CF2G11-1 4‑Pin CFL socket is designed for compact fluorescent lamps that use the..
$5.95



