F10T8-BLB Black Light Blue 350nm UV
  • Brand: Norman Lamps
  • Product Code: F10T8-BLB
  • UPC Code: 600300327021
✓ 998 in stock
Watts: 10W, Color Temperature: (Black Light Blue), Type: T8 Fluorescent Tube, 13.5 in. Length, 1.00 in. Diameter, Life Hours: 8,000, 350nm
Type File Information
black light norman pg 243.pdf 2.12MB
Detailed Specifications
10W
T8 Fluorescent Tube
Black Light Blue
13.5 in.
1.00 in.
G13 (medium bi-pin)
8000
Order 25 for a full case
350nm
Related Products
F10T8-BL Black Light 350nm UV - Norman Lamps
F10T8-BL Black Light 350nm UV
Watts: 10W, Black Light: (Black Light), Type: T8 Fluorescent Tube, 13.5 in. Length, 1.00 in. Diamete..
Tags: f10t8-blb, f10t8blb, F10T8/BLB, 39030-SU, black light, blue, uv, 350nm
Popular Products
8705
6V, .04 AMPS, .03 MSCP, 10,000 LIFE HOURS, C-2V FILAMENT, MIDGET SCREW BASE
6V, .2 AMPS, .6 MSCP, 1,000 LIFE HOURS, C-2R FILAMENT, WIRE TERMINAL
CMH20PAR30/FL25 (GE 29489)
Wattage: 20W, Type: PAR30 CMH Metal Halide, Color Temp (Kelvin): 3000K, Beam Spread: 25..